Otázky a odpovědi k tuhým šamponům

1. Jaký je rozdíl mezi "tuhými přírodními šampony" a "tuhými šampony - šampuky"?

Toto rozdělení není možná úplně exaktní, ale pro naše potřeby takto tuhé šampony rozdělujeme. Tuhý přírodní šampon je v našem pojetí mýdlový šampon, tedy šampon vyráběný zmýdelňováním přírodních olejů. Jde vlastně o mýdlo, jehož složky se volí tak, aby vyhovovaly vlasům a pokožce hlavy. Označení tuhý šampon (šampuk) používáme pro tuhé šampony nemýdlové, tzn. šampony vyráběné z povrchově aktivních látek (tenzidů), olejů a dalších složek.

2. Je pravda, že si na používání mýdlových šamponů vlasy musí zvyknout?

Ano. Reakce na mýdlové šampony je samozřejmě individuální a je ovlivněna především typem vlasů, ale i tvrdostí vody. Ve většině případů je po prvním umytí mýdlovým šampon pocit z vlasů nezvyklý. Tento pocit nelze jednoduše popsat, protože každé vlasy reagují jinak. Pro někoho může být výsledek i nepříjemný. Je to ale stav, který se po několika umytích stabilizuje. Zpravidla po třech či čtyřech umytích již není rozdíl proti běžně používaným šamponům. Na tuhé šampony s tenzidy (šampuky) i na tekuté přírodní šampony z naší nabídky si vlasy zvykat nemusejí. Je to vlastnost pouze mýdlových šamponů.
Pro vylepšení pocitu doporučují někteří výrobci šamponů použít pro oplach bylinný odvar nebo vodu s přídavkem citronu či jablečného octa.

3. Jak se tuhé šampony používají?

Pokud jste tuhé šampony ještě nevyzkoušeli, budete překvapeni jejich praktičností. Jsou malé, ale dlouho vydrží. Jsou tuhé, proto se nerozbijí a nevylijí. A jejich použití? Vlhké vlasy několikrát přejedete šamponem, napěníte, pěnu vmasírujete do vlasů, necháte působit a důkladně opláchnete vodou. Hotovo. Žádná věda.

4. Jak dlouho vydrží tuhé šampony?

Tuhé šampony velmi dobře pění. Stačí vlasy jemně namydlit (u šampuků opravdu jen jemně, pění velmi intenzivně). Odmění se Vám bohatou pěnou, která vlasy šetrně, ale důkladně umyje. Spotřeba šamponu je závislá na délce vlasů. Při běžném používání se na jedno umytí spotřebuje zpravidla mezi 1 až 2 gramy. Šampon o hmotnosti 100 gramů tak vydrží docela dlouho.
Aby šampon dlouho vydržel, je třeba jej uchovávat v suchu, nejlépe na mýdlence. Po použití nechejte šampon okapat a oschnout a udržujte jej v suchém prostředí.

Zajímá Vás nějaká informace k nabízenému sortimentu? Neváhejte a napište nám. Další otázky a odpovědi budeme průběžné doplňovat podle Vašich dotazů.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Rozumím